Udstiller

  1. Brazil Art, Flemming Højholdt, mail@brazilart.dk. http://www.brazilart.dk. Krystaller, mineraler, fossiler, polerede sten, engle, smykker, selenit- og saltlamper, healersten, Gua Sha massagesten og rulle, Yoniæg.
  2. Copenhagen Rock Shop, copenhagenrockshop@outlook.com. Krystaller og mineraler, smykker
  3. Athena Håndlæsning, hhqh@live.dk. Blindtegning, samt håndlæser. Deltager søndag
  4. Athos Trading, inors@mail.dk. Rå og plerede halvædelsten, krystaller, mineraler, smykker, unika
  5. Bahia Art, http://www.bahiaart.dk.  Ametystgrotter, agater og andre dekorative sten fra Brasilien, facetslebne smykkesten, krystaller til healing. Lamper til Bob Moore’s healingsfarver
  6. Mondoquartz, reneandersen@mondoquartz.dk, krystaler og mineraler fra egne miner i Tanzania
  7. Birte Petersen, heilmann.ph6@gmail.com. Krystaller, mineraler
  8. Bjarne Jacobsen, jbm2010@live.dk. Krystaller, mineraler
  9. Den fynske Stenklub, http://www.fynskestenklub.dk og http://www.davindestenmuseum.dk. Udstilling og stenbestemmelse af strandsten, mineraler og fossiler
  10. Den Spirituelle Krystal, http://www.facebook.com/groups/358676820896266/, Bjergkrystal, røgkvarts, andre krystaller, mineraler og fossiler, nogle velegnet til Grid, Krystal Grid postkort
  11. Fossile Smykker, fossilesmykker@gmail.com. Fossiler, halvfabrikata, smykker, sten.
  12. Klinik – Kirsten, kwarburg@mail.dk. Klanghealing, Reikihealing.
  13. Jón Olaf Svane, jon_olaf_svane@hotmail.com. Arbejdende stand m. facetslibning
  14. Kapini,  http://www.kapini.dk . Stenstrenge, sølvperler og bronchefigurer
  15. Krystallerne.com, http://www.krystallerne.com. Trommelsten, krystal test, rå sten, æteriske olier, selenit- og saltlamper, sten som fyrfadslys, feng shui krystaller
  16. Livslys, http://www.facebook.com/Livslys.dk/. rå og polerede sten, krystaller, grotter, klynger, over 500 typer lommesten, engle, røgelse, drømmefangere, klangskåle
  17. Madsen Textil, http://www.madsen-textil.dk. Perlestrenge, perler, sølvsmykker, mineralsten stål læer.
  18. Milans Dino, Niels Milan Pedersen, niels.milan@europe.lego.com. Udstiller tro kopier af fortidens øgler og dinosauer.
  19. Odense nye Stenklub, Irenevej 3 5000 Odense C, odensenyestenklub@gmail.com. Arbejdene stand, hvor man kan se og få information om, hvordan man kommer i gang med at slibe sten
  20. Reiki Care. Sheila Christensen, sheilachristensen@hotmail.com. Håndlæsning og reikihealing.
  21. Sølv og Sten, http://www.smykkefremstilling.dk. Perlestrenge, perler, smykkedele
  22. Smyk-Biks, http://www.smyk-biks.dk. Sølvsmykker m. blåmuslingperler fra Limfjorden
  23. Smykker og sten, http://www.smykkerogsten.dk. Slibemaskiner, rå sten/mineraler, krystaller
  24. Smykkesten og Fritid I/S, http://www.stenogfritid.dk. Slibemaskiner og tilbehør til stenslibning, smykker,  perlestrenge, smykkedele, mineraler, krystaller
  25. Troldhedesten, http://www.troldhedesten.dk, Grønlandske ting, mineraler, krystaller, smykker
  26. Vagn Aage Andersen, http://www.fossilstempler.dk. Fossiler, trilobitter, ammonitter og mineraler fra Grønland
  27. Ole Allan Jensen, ole.allan@hotmail.com. Hjemmelavede slebne smykker og smykker i sølv. Bjergarter, mineraler rå og slebne, fossiler
  28. GeoArt, http://www.geoart.dk, sten, forstenet træ, smykker, fossiler
  29. GCL Ltd,  Sverige, info@dittrich.st. Mineraler, krystaller, smykker, facetslebne stene
  30. Spirituelt Liv, Ole Herrehus, oleherrehus@gmail.com, Clairvoyant rådgivning og Medieskab, deltager lørdag
  31. Ivaldesmykker, http://www.ivaldesmykker.dk. Unikke håndlavede smykker af messingtråd, Colombianske smaragder, mineraler, o.a.sten
  32. Joseph Traders, Belgien, ilyasmjoseph@gmail.com, krystaller, mineraler, smykker fra bl.a Pakistan
  33. Vejgaard Sten, jolandeh1@icloud.com, krystaller og mineraler
  34. Oodesign, oodesign@outlook.dk,  Nyt design, nye smykker af egne gamle smykker , smykkesten og gammelt bestik – bestillingsarbejde. Salg af modeller
%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close