Udstiller

  1. Brazil Art, Flemming Højholdt, mail@brazilart.dk. http://www.brazilart.dk. Krystaller, mineraler, fossiler, smykker, selenit- og saltlamper, healersten, Gua Sha massagesten og rulle.
  2. Copenhagen Rock Shop, Frank Lansner, copenhagenrockshop@outlook.com. Udstiller krystaller og mineraler
  3. Athena Håndlæsning, Lisbeth Jensen, hhqh@live.dk. Blindtegning, samt håndlæser. Deltager søndag
  4. Athos Trading, Ib Norstrand, inors@mail.dk. Krystaller, minealer, smykker, unika
  5. Bahia Art , Karl Erik Pristed, http://www.bahiaart.dk.  Ametystgrotter, agater, facetslebne smykkesten, krystaller til healing. Lamper til Bob Moore’s healingsfarver
  6. Birthe Holst, bessie@741.dk. Smykker i halvædelsten
  7. Birte Petersen, heilmann.ph6@gmail.com. Krystaller, mineraler
  8. Bjarne Jacobsen, jbm2010@live.dk. Krystaller, mineraler
  9. Den Blå Klinik, Ketty G. Lauridsen, http://www.denblaaklinik.dk. Blindtegning samt håndlæsning med focus på talenter og specifikke spørgsmål. Evt. kortoplægning. Deltager lørdag
  10. Den Spirituelle Krystal, http://www.facebook.com/groups/358676820896266/, Bjergkrystal, røgkvarts, andre krystaller, mineraler og fossiler, nogle velegnet til Grid, Krystal Grid postkort
  11. Fossile Smykker, P. Christensen, fossilesmykker@gmail.com. Fossiler, halvfabrikata, smykker, sten.
  12. Klinik – Kirsten, Kirsten Warburg, kwarburg@mail.dk. Klangmassør, Claivoyance, Reikihealing.
  13. Jón Olaf Svane, jon_olaf_svane@hotmail.com. Arbejdende stand m. facetslibning
  14. Kapini, Karen Piilmann Nielsen,  http://www.kapini.dk . Stenstrenge, sølvperler og bronchefigurer
  15. Knogleværkstedet, bioworkshop@hotmail.com. Kranier og knogler
  16. Krystallerne.com, Kitt Øhlenschlæger, http://www.krystallerne.com Trommelsten, krystal test, rå sten, æteriske olier, selenit- og saltlamper, sten som fyrfadslys, feng shui krystaller
  17. Livslys, Rikke Trolesen, http://www.facebook.com/Livslys.dk/. Sten, krystaller, over 420 typer lommesten, røgelse, buddhafigurer, smykker
  18. Madsen Textil, Erik Madsen, http://www.madsen-textil.dk. Perlestrenge, smykkedele.
  19. Milans Dino, Niels Milan Pedersen, niels.milan@europe.lego.com. Udstiller tro kopier af fortidens øgler og dinosauer.
  20. Odense nye Stenklub, Irenevej 3 5000 Odense C, odensenyestenklub@gmail.com. Arbejdene stand, hvor man bl.a. kan få information om, hvordan man kommer i gang med at slibe sten
  21. Reiki Care. Sheila Christensen, sheilachristensen@hotmail.com. Håndlæsning og reikihealing.
  22. Sølv og sten, Anne Hjelmborg, http://www.smykkefremstilling.dk. Perlestrenge, perler, smykkedele
  23. Smyk-Biks, Claus Pedersen, http://www.smyk-biks.dk. Sølvsmykker m. blåmuslingperler fra Limfjorden
  24. Smykker og sten. Finn Hasselbom, http://www.smykkerogsten.dk. Slibemaskiner, rå sten, krystaller
  25. Smykkesten og Fritid I/S, Troels Ersking, http://www.stenogfritid.dk. Slibemaskiner, rå sten, perlestrenge, smykkedele
  26. Troldhedesten, Lars Kruse, http://www.troldhedesten.dk, Grønlandske ting, mineraler, krystaller, smykker
  27. Vagn Aage Andersen, http://www.fossilstempler.dk. Fossiler, trilobitter, ammonitter og mineraler fra Grønland
  28. Afghan Gems Stones, Afghanistan, afghangems2@yahoo.com. Smykker og mineraler fra Afghanistan.
  29. Ole Allan Jensen, ole.allan@hotmail.com. Bjergarter, mineraler, fossiler
  30. Geotanium, Tyskland, info@geotanium.de Rav, fossiler, mineraler, smykker
  31. Timmer Mineralien, Tyskland, timmer.mineralien@web.de. Krystaller, mineraler, fossiler.
  32. Larimar Direct, Tyskland, larimardirect@live.com. Larimar, krystaller, mineraler
  33. Mineralien Yuwen Li, Tyskland, yuwenli@web.de. Mineraler, krystaller fra Kina
  34. GCL Ltd, Thomas Dittrich och Victoria Midling, Sverige, info@dittrich.st. Mineraler, krystaller, smykker, facetslebne stene
  35. World of Minerals, michaelbak@worldofminerals.dk. Krystaller, mineraler
  36. Ivaldesmykker,, Søren Weber Jørgensen, http://www.ivaldesmykker.dk. Unikke håndlavede smykker af messingtråd, Colombianske smaragder, mineraler, o.a.sten
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close